Комунальний заклад "Доброславська школа мистецтв Доброславської селищної ради"

Історія закладу

Доброславська школа мистецтв Доброславської селищної ради

Для Доброславської школи мистецтв 3 листопада – особлива дата. Саме в цей день далекого 1964 року вона вперше відкрила двері у світ музики для дітей із селища Комінтернівське (нині Доброслав).

Історія мистецької школи розпочалась з наказу Управління культури Одеського обласного виконавчого комітету ради депутатів трудящих №50 від 20 червня 1964 року. В селищі міського типу Комінтернівському відкрилась дитяча музична школа в будинку  по вулиці Центральна, яка була розташована в 4 кімнатах. Перший набір складав 18 учнів по класу фортепіано, баяну, скрипки. Працювало в школі 3 викладачі.

Першим директором школи став Дмитро Прокопович Белов (1964-1967), другим - Ребекевша Андрій Іванович (1967-1975), третім – Драпкін Михайло Григорович (1975). Наступним четвертим керівником було призначено Адамова Віктора Миколайовича (1975-1977), п’ятим - Харченко Володимира Івановича (1977-1979).

Тридцять три роки очолював музичну школу  Кашперук Євген Григорович (1979-2012). Під час його керівництва у приміщенні школи було зроблено капітальний євроремонт і тепер будівля виглядає так, як на фотографіях. З 1979 по 2012 роки відкриваються філії в селах Сербка, Н.-Миколаївка, Петрівка (Курісове), Кірово (Трояндове), Ониськове, Кремидівка, Красносілка, Нові Біляри, Ново-Дофінівка, Фонтанка, Олександрівка, Визирка, Дмитрівка, Кордон.

Сьомим директором був Фомюк Олександр Васильович (2012 - 2017), восьмим - Бондар Юлія Сергіївна (2017), наступною керувала музичною школою Сікора Олена Миколаївна (2017-2020). Десятий керівник – в.о. директора Кваша Ольга Вікторівна (2020).

У грудні 2020 року Лиманська музична школа була розформована в зв’язку із ліквідацією Лиманського району та початком процесу утворення територіальних громад. У вересні 2021 року на виконання рішення Доброславської селищної ради №103-VIII від 18.02.2021 року «Про створення комунального закладу «Доброславська школа мистецтв Доброславської селищної ради» розпочинається набір учнів до нового закладу – Доброславської школи мистецтв, створеного на базі Лиманської дитячої музичної школи.

За період з 1964 по 2008 роки музична школа міняла своє місце розташування 5 разів. Музична школа розміщувалася у приміщенні поряд   Будинком піонерів та Дитячою бібліотекою, у будівлі райкому партії, у гуртожитку інтернату Комінтернівської загальноосвітньої школи. На даний час заклад розташований у частині будівлі старої школи, загальною площею 319 кв.м. за адресою пр. 40-річчя Визволення 2Е.

За 56 років існування  музичну школу закінчили і отримали Свідоцтво 711 учнів-випускників. Багато наших вихованців пов’язують своє життя з музикою та вступають до Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича,  Одеського театрально-художнього училища, а згодом до Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Ф. Ушинського, Київського національного університету культури і мистецтв та інших фахових навчальних закладів. До речі, багато хто з викладачів нашої школи є її випускниками.

Вихованці школи – це творча еліта нашого району, громади. Виконавська майстерність учнів мистецької школи відзначена призовими дипломами та грамотами престижних міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів. Любов до музики, мистецький талант випускників закладу додають яскравості та натхнення їхньому життєвому шляху. Коли уже дорослі наші учні приводять до школи своїх дітей – це найвища ступінь довіри до викладачів і найкраще визнання нашої роботи.